Nem csak szóban lehet beszélgetni. Ha szívesebben mesélsz el valamit vagy kérdezel írásban, mint telefonon, akkor chatelhetsz velünk vagy hosszabb üzenetet is küldhetsz, amire 3 napon belül válaszolunk. Ehhez regisztrálnod kell. A regisztráció célja, hogy a beszélgetések, levélváltások követhetőek legyenek. Így is anonim maradhatsz, teljes nevedet, elérhetőségeidet nem kérdezzük meg.
Ha már van fiókod lépj be!
Az online kérdőíven válaszoló fiatalok 60%-át már csúfolták online
A válaszadó gyerekek 60%-át csúfolták már neten, a megkérdezett lányok 55%-a pedig zaklatást is tapasztalt az online térben, míg a fiúk esetében ez az arány 27%-os – derült ki abból az online feltérképezésből, amely a cyberbullying elleni #nemvagyegyedül kampány során készült. Az UNICEF Magyarország és a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány azért indította el a Generali támogatásával a kampányt, hogy felhívja a figyelmet a bántalmazás modern formájának – olykor halálos – veszélyeire, valamint tudatosítsa, hogy elérhető a segítség a bajban.
Hogyan beszélgess gyerekekkel a szexuális visszaélésről, hogyan segíts nekik elkerülni a szexuális bántalmazást? Adunk néhány tippet, hogy könnyebb legyen!
Hogyan beszélgess gyerekekkel... 11. rész.
Műsorvezetők, youtuberek, zenészek, színészek, influencerek csatlakoztak
a #nemvagyegyedül kampányhoz, hogy így emeljék fel a hangjukat egy olyan
jelenség ellen, amely több millió gyerek és felnőtt életét keseríti meg világszerte. A
cyberbullying a mai kor egyik legveszélyesebb online „járványa”: származástól,
nemtől, társadalmi helyzettől függetlenül mindenkit érinthet, tragédiákat és rengeteg
szenvedést okoz. A sztárok a mai cyberbullying elleni világnap (június 19)
alkalmából egy videót is készítettek, amely a #nemvagyegyedül hivatalos nyitánya is
egyben.
Bántalmazás a neten: most kezdődik a főszezon
Kampány indul a cyberbullyingban érintett gyerekek támogatására
Júniusban tartják világszerte az online bántalmazás elleni napot, Magyarországon azonban egy új kampány miatt az egész hónap a cyberbullyinggal szembeni fellépésről szól majd. Az időzítés igen aktuális: bár a karanténhelyzet idehaza a végéhez közelít, szakértők szerint az online bántalmazási „járvány" csak most éri el a tetőzést.
SAJTÓKÖZLEMÉNY SZABAD FELHASZNÁLÁSRA
KÉK VONAL GYERMEKKRÍZIS ALAPÍTVÁNY
www.kek-vonal.hu
A Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány továbbra is elérhető telefonon és online is
Online is lehetséges segítséget kérni, ha a telefonálás nem opció
Sajtóközlemény az Eltűnt Gyermekek Világnapának alkalmából
A Kaposvári Gyermekotthonban készített, és január 10-től folyamatosan az interneten terjedő kortársak közötti súlyos bántalmazást bemutató videó felvétel kapcsán a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítván ajánlásokban foglalta össze a legfontosabb szempontokat valamennyi közösségi média felhasználónak és médiatartalom-szolgáltatónak a gyermekek közötti erőszakról szóló tudósításokról.
Ez az oktatási csomat segítséget nyújt a pedagógusoknak és más gyerekkel dolgozó szakembereknek, hogy a 13-17 éves fiatalokkal közösen gondolkodjanak az online világ különböző kihívásairól. A serdülők internetes közösségeiről és kapcsolatairól szóló oktatási csomagunk tartalma egy online lecke, egy módszertani ajánlásokat és információkat tartalmazó Tanári kézikönyv valamint az óravázlatokat és tematikákat tartalmazó füzet. A csomagot letölthető plakátok és kisfilmek teszik teljessé.
Kortársak közötti online szexuális zaklatás - értsük meg, előzzük meg, reagáljunk rá!
Tanárként, gyerekekkel dolgozó szakemberként gyakran találkozhatunk a kortárs online szexuális zaklatás legkülönbözőbb eseteivel. Sokszor felkészületlenül érik a felnőtteket ezek a helyzetek, nem ismerik a jelenséget, nem tudják hogyan reagáljanak rá, hogyan előzzék meg. A Kék Vonal ezért egy nemzetközi projekt keretében különböző oktatási segédanyagokat dolgozott ki gyerekekkel dolgozó szakemberek számára a témakörben. Az oktatási segédanyagok első része már elérhető.
Problémás online szexuális viselkedést mutató fiatalok támogatása
Útmutató a frontális bevezető előadáshoz
Kortársak által vezetett workshop
ADÓJA 1 %val
Adóból adomány? Gyerekjáték: add a gyereknek!
Ha adója 1%-át szeretné nekünk eljuttatni, a következő információkra van szüksége:
Kedvezményezett adószáma: 18058118-1-41
A támogatott szervezet adószámát a személyi jövedelemadó bevallás EGYSZA elnevezésű oldalán kell beírnia, a kedvezményezett adószáma elnevezésű rovatba. A támogatott szervezet nevét nem kell feltüntetnie.
PÉNZBELI ADOMÁNNYAL
Küldetésének érzi, hogy támogatója legyen a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítványnak? Tegyen így!
A Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány működési költségeinek vagy projektjeinek támogatásával abban segít minket, hogy minden erőnkkel és tudásunkkal a szakmai területekre tudunk koncentrálni.
A forrásszerző feladatkör betöltése rengeteg időt és munkát igényel. Ezt az időt és ezt a munkát tudjuk támogatóink segítségével újabb ötletekre, a meglévő hálózatunk bővítésére fordítani.
Kattintson ide az adományozáshoz...
ÖNKÉNTES MUNKÁVAL
Gondolt már rá? Itt az idő, legyen önkéntes!
Legyen önkéntes segítő a Kék Vonal Lelkisegély-vonalánál!
Ha fontosnak tartja, hogy a gyerekek meghallgatásra, értő figyelemre találjanak. Ha régóta él Önben a vágy, hogy segítse a fiatalokat.
Ha szeretné tudni, hogy az Ön munkája felelős és hatékony, akkor legyen önkéntes telefonos ügyelő!
Kattintson ide az önkéntesképzés leírásához...
LEGYEN PARTNER! Ha fontos Önnek, hogy társadalmilag felelős vállalatnál dolgozzon. Akkor legyen a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány Partnere! A Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány partnereként közösen megtalálhatjuk azt az utat és csatornát, amelyben az Ön cége, vállalkozása, munkahelye és dolgozói fontos célnak tekintik a társadalmi felelősségvállalást és a fenntartható fejlődést. |